Jsem psycholog a gestalt terapeut s působištěm v Hradci Králové. Již několik let se věnuji psychoterapeutické práci s dospělými i s dětmi. Kromě soukromé praxe aktuálně pracuji jako vedoucí ambulance Střediska výchovné péče Návrat, kde se převážně věnuji práci s rodinami.
V minulosti jsem pracovala také s oběťmi trestných činů či s lidmi trpícími závislostí. Pravidelně se účastním odborných konferencí, kurzů, seminářů a workshopů různého zaměření (např. práce s traumatem, práce se sny, práce s oběťmi domácího násilí, práce s ADHD u dětí, práce s tělem).
Jsem členkou České asociace pro psychoterapii a České společnosti pro gestalt terapii.
2016 – 2023
Psychoterapeutický výcvik v Gestalt terapii – Institut Dialog
2014 – 2015
Kurz kompletní krizové intervence
2013
Kurz vedení programů primární prevence pro ZŠ a SŠ
2014 – 2016
Masarykova univerzita v Brně – Fakulta sociálních studií – Magisterský program psychologie
2010 – 2014
Masarykova univerzita v Brně – Fakulta sociálních studií – Bakalářský program v oborech Psychologie, Mediální a komunikační studia
2006 – 2010
Gymnázium Jakuba Škody v Přerově
4/2020 – dosud
Tymosia – online psychologické poradenství a terapie pro dospělé
8/2016 – dosud
Středisko výchovné péče Návrat, Hradec Králové – psycholog v ambulanci – psychologické poradenství, terapie a diagnostika pro děti a dospívající, poradenství pro rodiče a pedagogické pracovníky, vedení dětských terapeutických skupin
3/2018 – 3/2019
PODZÁMČÍ, agentura podpory rodiny a služeb o. p. s., Hradec Králové – školení pěstounů v rámci povinného vzdělávání
10/2015 – 8/2016
KAPPA-HELP, Centrum sociální prevence, Přerov – poradenství pro oběti trestných činů, pro uživatele drog a jejich blízké, pro rodiče a děti v těžké životní situaci, příprava vzdělávacích seminářů
Smetanová, D. & Řiháček, T. (2016). Zkušenost párových terapeutů s přitažlivostí ke klientům. Psychoterapie, 10(3), 211-223.
Rodiče chtějí zdravou páteř svých dětí, ty jsou ale ochotné správné držení těla vyměnit za Barbie nebo Spider-Mana. V obchodech při výběru školních pomůcek proto spolu někdy přicházejí do křížku.
Vaše děti nejspíš frčí na Instagramu, Facebooku i na sítích, které třeba vůbec neznáte. Nezakazujte jim to, ale raději se s nimi o sociálních médiích bavte. Přečtěte si rady dětské psycholožky, se kterými děti na nástrahy internetu připravíte ….