O mně

Jsem psycholog a gestalt terapeut s působištěm v Hradci Králové. Již několik let se věnuji psychoterapeutické práci s dospělými i s dětmi. Kromě soukromé praxe aktuálně pracuji jako vedoucí ambulance Střediska výchovné péče Návrat, kde se převážně věnuji práci s rodinami.

V minulosti jsem pracovala také s oběťmi trestných činů či s lidmi trpícími závislostí. Pravidelně se účastním odborných konferencí, kurzů, seminářů a workshopů různého zaměření (např. práce s traumatem, práce se sny, práce s oběťmi domácího násilí, práce s ADHD u dětí, práce s tělem).

Jsem členkou České asociace pro psychoterapii a České společnosti pro gestalt terapii.

Vzdělání

2016 – 2023

Psychoterapeutický výcvik v Gestalt terapii – Institut Dialog

2014 – 2015

Kurz kompletní krizové intervence

2013

Kurz vedení programů primární prevence pro ZŠ a SŠ

2014 – 2016

Masarykova univerzita v Brně – Fakulta sociálních studií – Magisterský program psychologie

2010 – 2014

Masarykova univerzita v Brně – Fakulta sociálních studií – Bakalářský program v oborech Psychologie, Mediální a komunikační studia

2006 – 2010

Gymnázium Jakuba Škody v Přerově

Praxe

4/2020 – dosud

Tymosia – online psychologické poradenství a terapie pro dospělé

8/2016 – dosud

Středisko výchovné péče Návrat, Hradec Králové – psycholog v ambulanci – psychologické poradenství, terapie a diagnostika pro děti a dospívající, poradenství pro rodiče a pedagogické pracovníky, vedení dětských terapeutických skupin

3/2018 – 3/2019

PODZÁMČÍ, agentura podpory rodiny a služeb o. p. s., Hradec Králové – školení pěstounů v rámci povinného vzdělávání

10/2015 – 8/2016

KAPPA-HELP, Centrum sociální prevence, Přerov – poradenství pro oběti trestných činů, pro uživatele drog a jejich blízké, pro rodiče a děti v těžké životní situaci, příprava vzdělávacích seminářů

Odborné publikace

Smetanová, D. & Řiháček, T. (2016). Zkušenost párových terapeutů s přitažlivostí ke klientům. Psychoterapie, 10(3), 211-223.

Média

Děti kastují už v první třídě. Značkový penál může z žáka udělat vůdce třídy

Rodiče chtějí zdravou páteř svých dětí, ty jsou ale ochotné správné držení těla vyměnit za Barbie nebo Spider-Mana. V obchodech při výběru školních pomůcek proto spolu někdy přicházejí do křížku.

Jak mají děti trávit čas na sítích? Radí dětská psycholožka

Vaše děti nejspíš frčí na Instagramu, Facebooku i na sítích, které třeba vůbec neznáte. Nezakazujte jim to, ale raději se s nimi o sociálních médiích bavte. Přečtěte si rady dětské psycholožky, se kterými děti na nástrahy internetu připravíte ….